Naujienos

Naujienų archyvas

2009-09-16

Bibliotekose organizuotos akcijos dalyviai ne tik įsitraukė į darbo paiešką, bet ir atrado internetą bibliotekose

Lietuvos viešosiose bibliotekose startavo projekto „Bibliotekos pažangai“ inicijuota akcija „Ieškau darbo“. Rugsėjo 15 d., darbo ieškantys gyventojai viešosiose bibliotekose nuo 11 iki 13 val. dalyvavo internetu tiesiogiai transliuojamame motyvaciniame-praktiniame seminare. Patyrę darbo rinkos, psichologijos specialistai nuotoliniu būdu bendravo su seminaro dalyviais, skaitė pranešimus ir pateikė praktinės informacijos, praversiančios darbo paieškose.


Lietuvos viešosiose bibliotekose startavo projekto „Bibliotekos pažangai“ inicijuota akcija „Ieškau darbo“. Rugsėjo 15 d., darbo ieškantys gyventojai viešosiose bibliotekose nuo 11 iki 13 val. dalyvavo internetu tiesiogiai transliuojamame motyvaciniame-praktiniame seminare. Patyrę darbo rinkos, psichologijos specialistai nuotoliniu būdu bendravo su seminaro dalyviais, skaitė pranešimus ir pateikė praktinės informacijos, praversiančios darbo paieškose.

Seminarą buvo galima stebėti daugiau nei 350 Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų filialų veikiančiose viešose interneto prieigose. Internetu transliuojamo seminaro lektoriai ypatingą dėmesį skyrė psichologiniams darbo paieškos ir bedarbystės aspektams, efektyviam interneto panaudojimui ieškant darbo, tobulinant savo gebėjimus ir įgūdžius. Tokio masto tiesioginė internetinė transliacija Lietuvoje organizuota pirmą kartą. Techninės galimybės organizuoti tokį renginį sudarytos įgyvendinant projektą „Bibliotekos pažangai“ ir daugelyje Lietuvos viešųjų bibliotekų atnaujinus kompiuterinę įrangą bei pagerinus interneto ryšį. Tiesioginę transliaciją padėjo suorganizuoti Kauno technologijos universiteto E. mokymosi technologijų centras.

Akcijos rengėjai sulaukė ne tik gausaus bibliotekų dalyvavimo šioje akcijoje, bet ir gyventojų susidomėjimo, aktyvaus jų dalyvavimo motyvaciniame-praktiniame šiandienos seminare. Apie 2000 akcijos dalyvių bibliotekose aktyviai uždavinėjo klausimus pranešėjams, atsakinėjo į apklausos apie renginį klausimus bei registravosi akcijos draugo, karjeros portalo „Cv.lt“, interneto svetainėje ir čia skelbė savo gyvenimo aprašymus (CV). Nepaisant to, kad didelė dalis akcijos dalyvių darbo neturi tik mažiau nei 6 mėn. (45 proc.) jie nieko nelaukdami sprendžia šią problemą. „Nors gyvename sunkiu bedarbystės metu, nei gyventojai, nei bibliotekos nėra pasyvūs. Akcija susilaukė didžiulio gyventojų susidomėjimo – per 90 proc. dalyvavusiųjų akciją įvertino kaip naudingą jiems, dar daugiau panašių akcijų norėtų sulaukti ir ateityje. Todėl tikimės, kad iki akcijos pabaigos darbo paieška viešosiose interneto prieigose taps plačiai paplitusiu reiškiniu“ – samprotauja projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

Šia akcija siekta ne tik atliepti padidėjusio nedarbo situaciją šalyje, bet ir dar kartą atkreipti dėmesį į nemokamo interneto paslaugą bibliotekose, priminti darbo neturintiems žmonėms apie galimybę pagerinti savo kompiuterinio ir internetinio raštingumo įgūdžius ir taip padidinti galimybes darbo rinkoje. Kaip rodo šiandienos akcijos dalyvių bibliotekose apklausos rezultatai, net trečdalis dalyvavusių akcijoje teigė iki šiol nesinaudoję vieša interneto prieiga bibliotekoje. Tuo tarpu net 90 proc. dalyvių teigia, kad vieša interneto prieiga bibliotekoje jiems yra aktuali.

Utenos rajone akcijoje dalyvavo Utenos A. ir M. Miškinių viešoji , 14 kaimo ir 2 miesto bibliotekos. Seminarą stebėjo 52 ieškantys arba nepatenkinti dabartiniu darbu rajono gyventojai.

Akcija „Ieškau darbo“ tęsis iki lapkričio 15 d. Jos metu akcijos draugo, karjeros portalo „CV.lt“ interneto svetainėje paskelbę savo gyvenimo aprašymus ne tik sieks gauti darbą, bet ir laimėti prizų. Burtų keliu atrinktiems 40 akcijos dalyvių bus suteikta dar daugiau galimybių lavintis ir didinti patrauklumą darbdaviams išklausant nuotolinius kursus, kuriuos dovanoja akcijos rėmėjai – tarptautinė nuotolinio mokymo bendrovė „International Correspondence Course” ir tarptautinė e-programų ir savarankiško mokymosi kursų kompanija „LearnKey“.

Apie projektą „Bibliotekos pažangai“. Iki 2012 m. truksiantį projektą Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir šalies viešosiomis bibliotekomis. Projektą drauge finansuoja Billo ir Melindos Gatesų fondas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir savivaldybės bei bendrovė „Microsoft“, padovanojusi naujausios programinės įrangos. Projekte dalyvauja daugiau kaip 1 200 viešųjų bibliotekų.Atgal »     Atsiliepimai »