Naujienos

Naujienų archyvas

2009-10-08

Mindaugo Stundžios jubiliejinis kūrybos vakaras

Spalio 14 d. 17 val. A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje poeto, žurnalisto Mindaugo Stundžios jubiliejinis kūrybos vakaras „Dar skrenda juodbėris sapnuotas...“. Dalyvaus autorius, dainuos Zita Lukošiūnienė (sopranas), muzikuos Utenos muzikos mokyklos moksleiviai (mokyt. Audronė Misiukaitė).
Maloniai visus kviečiame!


Mes savo gyvenimą
lipdom lyg korį
Iš kūdikio meilės
ir tėvo vilties,
Iš pykčio žaismingo,
nors jo ir nenorim,
Iš kevalo laimės
krašte netekties.
         Mindaugas Stundžia

Savo gyvenimo korį, jauną ir brandų, žaismingą ar krašte netekties poetas, žurnalistas Mindaugas Stundžia lipdo jau keletą dešimtmečių. Poetas gimė 1939 m. rugsėjo 17 dieną Silgiškio kaime (Utenos raj.). Mokėsi Saldutiškio vidurinėje mokykloje, vėliau porą metų dirbo Saldutiškio kultūros namų direktoriumi, o nuo 1961 metų iki 2008 - Utenos laikraštyje „Utenis“. Dirbdamas 1967 metais VU Filosofijos fakultete įgijo žurnalistikos specialybę. Nuo 1974 metų yra Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, nuo 1983 iki 2009 m. - Utenos literatų klubo „Verdenė“ pirmininkas. Pirmasis jo eilėraščių rinkinukas „Tarp žolynų ir lazdynų“(1974 m.) yra skirtas vaikams. Vėliau jis dar išleido penkias knygutes vaikams ir septynias suaugusiems. Už kūrybinius pasiekimus 2005 metais jam skirta Utenos rajono kultūros ir meno premija. 1988 metais tapo Lietuvos žurnalistų sąjungos konkurso laureatu. Jo tekstais Lietuvos kompozitoriai yra sukūrę dainų.
2002 metais pokalbyje su kraštiečiu žurnalistu Leonardu Grudzinsku Mindaugas sakė: “ ...eilės ir vaikams, ir suaugusiems ateina ne iš literatūros, o iš ten, kur gyveni, ką regi, jauti aplinkui, su kuo jautiesi tikras žemės ir visų pirma - gimtosios - vaikas. Rytmečių ir vakaro spalvos, dienų lėkimas, naktį ūkianti pelėda, tursenantys lapiukai, paslaptinga ir baugi meleta, upelio dugno šiurkštumas, gintarinės ištikimo šunelio akys, ant lazdyno žėrintis riešutų auksas... Man visa tai poezija“. Ir dar: „Aš savo kaimą, savąjį kraštą širdyje nešiosiuosi iki paskutinio atodūsio...“ Jo mintis patvirtino žinomas literatūros tyrinėtojas, pedagogas Rapolas Šaltenis: „Literatūros mokslo teigiama, kad jeigu rašytojo kūryboje atsispindėjo epochos „dvasia“, tai jau labai teigiamas bruožas. Uteniškis poetas M. Stundžia tikrai išaugo ir subrendo“.
Pabūkime kartu mūsų poeto, žurnalisto, verdeniečio Mindaugo Stundžios gyvenimo šventėje, palinkėdami jam stiprybės ir svaigaus polėkio.

Regina StakėnienėAtgal »     Atsiliepimai »