Naujienos

Naujienų archyvas

2010-01-19

Knygos pristatymas

Sausio 27 d. (trečiadienį) 17 val. A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje publicisto ir keliautojo ANDRIAUS UŽKALNIO knygos „ANGLIJA: APIE TUOS ŽMONES IR JŲ ŠALĮ“ pristatymas. Dalyvauja knygos autorius, leidyklos „Baltos lankos“ atstovai.


Naują knygą galėsite įsigyti leidyklos kainomis.

Maloniai kviečiame visus! Išgirsite įdomių ir šmaikščių pasakojimų apie Angliją ir anglus.
 
 
ANDRIUS UŽKALNIS
ANGLIJA: APIE TUOS ŽMONES IR JŲ ŠALĮ
2009, „Baltos lankos“


Kodėl anglai nemėgsta kviestis svečių į namus ir žavisi visokia bjaurastimi? Apie ką jie svajoja visą gyvenimą ir kokia yra svarbiausia angliško auklėjimo misija? Kodėl džinas geriamas su toniku, o guvus protas laikomas beveik beprasme akrobatika? Kodėl sodininkystė mažutėliame namo sklypelyje arba laivų modelių kūrimas iš degtukų anglui daug svarbiau už rimčiausią darbą? Galiausiai, kodėl anglai taip myli savo šalį ir kuo Anglijoje iš tikrųjų verta pasimėgauti?


„Apie Angliją sugalvojau parašyti, todėl, kad mums ši šalis, nors dėl dešimčių tūkstančių lietuvių ir artima, dvasiškai vis dėlto yra labai toli. Lietuvoje Angliją mažai kas myli, o supranta ją dar mažiau kas; šioje šalyje gyvenantys lietuviai į ją dažnai žiūri kaip į keistą, nemylimą ir nemylinčią pamotę, laikinus namus. Anglijos keistybės, nesuprantami dalykai, anglų įpročiai ir papročiai lietuviams yra priežastis šią šalį pašiepti, piktintis ja ar dar kartą sau patiems įrodyti, kad tai – kvailių šalis, nesusipratimas, nesąmonė.“

Andrius Užkalnis – įžvalgus publicistas ir keliautojas – prieš penkiolika metų įsikūręs Anglijoje, jau ilgą laiką pasakoja ir rašo apie Jungtinę Karalystę. Šioje knygoje patyrimai ir įspūdžiai fiksuojami rimtai ir skrupulingai, bet kartu linksmai ir nenuobodžiai, pateikiant skaitytojui žinomų pavyzdžių. Be to, autorius ieško atsakymo, kodėl ir iš kur kyla mitai, ir kokias reikšmes jie įgyja šiandien. Suvilgęs plunksną šmaikščiu rašalu Andrius Užkalnis įprasmina ir paaiškina daugelį anglų keistenybių – jų prisirišimą prie tradicijų, požiūrį į pasaulį, į užsieniečius, į kalbą ir į pačius save.


2009 m. gruodį Andriaus Užkalnio knyga Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį buvo pristatyta Vilniuje ir pirmasis jos tiražas buvo akimirksniu išgraibstytas. Šių metų sausio paskutinę savaitę (25–30 dienomis) autorius važinės po įvairius Lietuvos miestus, susitikinės su skaitytojais, pasakos angliškas istorijas, atsakinės į klausimus ir dalys autografus. Knyga apie Angliją bus pristatyta ir Londone, Lietuvos Respublikos ambasadoje š. m. sausio 21 d.

Susitikimai su rašytoju Andriumi Užkalniu vyks:
25 d. 17 val. autografų pasirašymas knygyne VAGA („Knygų namai), Gedimino pr. 50, Vilnius
25 d. 18 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje
26 d. 17 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, Respublikos g. 14, Panevėžys
27 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, Maironio g. 12, Utena
28 d. 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, Radastų g. 2, Kaunas
29 d. 18 val. Druskininkų miesto muziejus, M. K. Čiurlionio g. 59, Druskininkai
30 d. autografų pasirašymas knygynuose Kaune: „Baltos lankos“ (PC „Akropolis“) ir „Vaga“ (PC „Mega“)Atgal »     Atsiliepimai »