Naujienos

Naujienų archyvas

2010-11-10

Knygos pristatymas

Lapkričio 19 d. (penktadienį) 17 val. A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje Domininko Veličkos knygos „Vyno istorijos“ pristatymas. Dalyvauja knygos autorius.


Išgirsite įdomių ir žaismingų pasakojimų apie vieną seniausių žmonijos gėrimų.
Naują knygą galėsite įsigyti leidyklos kainomis.

Maloniai kviečiame visus!
 
Istorija apie dėmę prancūziško vyno aureolėje, istorija apie vištų indėlį į vyno technologiją, istorija apie tai, kas dega, bet nedega vyne, – tai tik keli iš solidžių ir žaismingų, netikėtų ir kartais neįtikėtinų šios knygos pasakojimų apie vieną seniausių žmonijos gėrimų.

„Vyno istorijų“ autorius Domininkas Velička, ilgametę patirtį turintis garsus vyno žinovas, Barselonos „Escuada Espanola de Sommeliers“ diplomantas, ne tik virtuoziškai pateikia plačią šio gėrimo panoramą – nuo žinių apie vyno žemę iki vyno patiekimo į stalą patarimų – bet ir intriguoja:

Ar žinote, kam vynui kiaušinis? Arba kodėl į statinę jūreiviai primesdavo degtukų? Ar esate girdėję, kad šampano surogatai žiūri „varlės akimis“? Ar galite atsakyti į klausimą, kodėl raudonasis vynas raudonas? O gal norite sužinoti skandalingų faktų apie vyno falsifikavimą?

Vynas provokuoja ir skatina bendrauti. Subtilia meistro ranka sukurtos „Vyno istorijos“ – tai vyno įspūdžių knyga. O įspūdžiais malonu dalytis. Ypač prie taurės gero vyno...

„Vyno istorijos“ parašytos vynu. Nebūtų jo, nebūtų ir istorijų. Vynas plepus. Ir kuo kilmingesnis, geresnis, retesnis, tuo gražiau apie save suokia. Čia aprašiau savo vyno įspūdžius. Visur, kur tik galėjau, uosčiau, ragavau, tyrinėjau ir galop įsitikinau – vyno pažinimui galo nėra. Ne tik dėl begalinės įvairovės. Vynas kiekvienam kitoks, nes skonį jaučiame dvidešimčia milijonų nervinių skaidulų. O kurios ir kiek bus vyno sužadintos – vienas Dievas težino.

Domininkas Velička

Viršelio dailininkas Zigmantas ButautisAtgal »     Atsiliepimai »