Naujienos

Naujienų archyvas

2011-09-13

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos 80- mečiui ir Utenos miesto 750- mečiui

Rugsėjo 21 d. (trečiadienį) 17.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje teatro „Mens Publica“ prancūzų dramaturgės Yasminos Rezos pjesės „Trys gyvenimo versijos“ (režisierius Agnius Jankevičius) skaitymas.


Skaito aktoriai: Jūratė Onaitytė, Goda Piktytė, Vytautas Kaniušonis, Dainius Svobonas, Sigitas Šidlauskas

Maloniai kviečiame! Kvietimai į spektaklį bibliotekos registracijoje.
 
Šiuo projektu teatras „Mens publica“, bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universitetu, tęsia iškiliausios šiuolaikinės prancūzų dramaturgės Yasmina Reza kūrybos pristatymą Lietuvos žiūrovams.
Ši kūrėja nepasižymi produktyvumu, bet pastarojo dešimtmečio laikotarpiu jos pjesės pelnė daugumą iškiliausių teatrinių apdovanojimų Europoje ir JAV. Pjesė „Art“ pastatyta „Comedie des Champs Elysees“ Paryžiuje (1994 m.), „Windham‘s Theatre“ Londone (1996 m.), „Royal Theatre“ Niujorke (1999 m.). Pjesė “L’Homme du hazard” – “Theatre Hebertot” Paryžiuje (1996 m.), „Royal Shakespeare Company“ Londone (1998 m.), „Promenade Teatre“ Niujorke (2000 m.). Pjesė “Trois versions de la vie” – „Theatre Antoine“ Paryžiuje (2000 m.), „Burgtheater“ Vienoje, (2000 m.), „Royal National Teatre“ Londone (2000 m.).
2010 m. vasario mėn. įvyko spektaklio "Atsitiktinis žmogus" (rež. J. Vaitkus) premjera. Spektaklis rodomas daugelyje Lietuvos miestų, sulaukė itin palankaus žiūrovų ir teatro kritikų vertinimo, taip pat tapo 2010 m. Lietuvos kamerinių teatrų festivalio laureatu. Už vaidmenis spektaklyje aktoriai Goda Piktytė ir Arvydas Dapšys 2011 m. buvo nominuoti „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimams geriausių pagrindinių moters ir vyro vaidmenų atlikėjų kategorijose.
Pati dramaturgė savo kūrybą apibūdina kaip tam tikrą tragedijos ir komedijos sintezę, taip siekdama apibrėžti visiškai naują, šiuolaikinės visuomenės iššūkius atspindintį žanrą.
Trumpai apie pjesę “Trys gyvenimo versijos”. Henris ir Sonia guldo sūnų miegoti. Jų įprastą vakaro rutiną pertraukia netikėtas beldimas į duris. Tai – Hubertas ir Inesa, atvykę vakarieniauti diena anksčiau, nei buvo laukiami šeimininkų. Elegantiškai besirutuliojančių vakarėlio įvykių fone autorė negailestingai ir tuo pat metu subtiliai juokaudama braunasi į šiandieninio žmogaus kruopščiai saugomą privačią intymiausių jausmų ir lūkesčių erdvę.
„Yasmina Reza dramaturgija – tai lengvas intelektualus teatras. Ji į teatrą sugražino ištisą kartą žmonių, kuriems rimtos dramos atrodė per ilgos ir dažnai nuobodžios, o lengvos komedijos – per banalios, kad užimtų jų brangu laiką.“ (Sheridan Morley, The Spectator).
Projekto kūrybinė grupė: vertėja Akvilė Melkūnaitė, dailininkė Laura Luišaitytė, režisierius Agnius Jankevičius, aktoriai Jūratė Onaitytė, Goda Piktytė, Vytautas Kaniušonis, Dainius Svobonas, Sigitas Šidlauskas.Atgal »     Atsiliepimai »