Naujienos

Naujienų archyvas

2011-05-03

Spektaklis Ričardo Bacho „Džonatanas Livingstonas - Žuvėdra“

Gegužės 12 d. (ketvirtadienį) 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje literatūrinis spektaklis Ričardo Bacho „Džonatanas Livingstonas - Žuvėdra“.


Dalyvauja aktorė Doloresa Kazragytė ir klarnetininkas Valdas Andriuškevičius.
Maloniai visus kviečiame!

Projektą remia Pagalbos fondas Lietuvoje ir Kultūros ministerija

"Džonatanas Livingstonas - Žuvėdra" - tai knyga, kuri plačiai išgarsino jos autorių, amerikietį Ričardą Bachą visame pasaulyje. Į lietuvių kalbą apysaka išversta 1979 metais, po poros metų ją išleido leidykla „Vaga“. Tai alegorinis pasakojimas apie kiekviename iš mūsų slypinčią beribės laisvės idėją, apie tobulybės siekį, iššūkį prigimčiai ir tikrojo skrydžio džiaugsmą.
Literatūrinio spektaklio „Džonatanas Livingstonas - Žuvėdra" kūrėjai aktorė Doloresa Kazragytė ir klarnetininkas Valdas Andriuškevičius.
Aktorė D. Kazragytė sako, kad R. Bachas ją patraukė tobulumo ilgesiu, sukeliančiu norą pasikeisti ir būti kitokiam, kai pradedi stengtis, kad ir pasaulis būtų kitoks, kad jame būtų daugiau teisybės.
"Čia tiek daug sudėta: troškimai, svajonės, noras pasikeisti pačiam ir pakeisti pasaulį. Tačiau begalė kliūčių formuoja supratimą, kad pasaulis nebus kitoks. Tobulumo kelyje aukščiausio tikslo taip pat nepasieksi. Svarbiausia - pats siekimo procesas, tobulumo ilgesys. Tada yra ir veikimas, ir tikėjimas, ir kova ", - kalbėjo aktorė. "Džonataną Livingstoną Žuvėdrą" publikai skaitanti jau nuo 1981-ųjų. Tačiau ji prisipažino pastaruoju metu rečiau skaitanti ištraukas iš šio kūrinio.
Pasak jos, kiekviename iš mūsų slepiasi R. Bacho aprašytasis Džonatanas Livingstonas Žuvėdra. „Tų "žuvėdrų" visais amžiais buvo nedaug. Civilizacijos pasiekimai, progresas "dusina" jų atsiradimą, bet aš tikiu, kad dievas ar dieviškoji jėga palaikys balansą, kad gims daugiau tokių žmonių, kurie dainuos, tapys ir skraidys. Ir viena tokia "žuvėdra" atsvers tūkstančius "žuvėdrų“ „.Atgal »     Atsiliepimai »