Naujienos

Naujienų archyvas

2011-04-13

Knygos pristatymas

Balandžio 20 d. 17 val. (trečiadienį) Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje pristatoma knyga - lietuvių teatrologijos patriarcho dr. doc. Vytauto Maknio Raštų dvitomis, skirtas V. Maknio 100-mečiui paminėti.


Dalyvauja knygos sudarytojas, teatro istorikas, kraštietis dr. Aleksandras Guobys, prof. Petras Bielskis, Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas Algis Matulionis. Vakarą veda režisierė Vida Kairienė.
 
Maloniai visus kviečiame!
 
Vytautas Maknys (1907–2003) – aukštos etinės kultūros teatro istorikas, vienas žymiausių XX a. teatrologijos mokslininkų. V. Maknys (iki 1939 m. Maknickas) yra gimęs 1907 m. birželio 26 d. Balkūnuose, Alytaus rajone.
„V. Maknys, kaip nė vienas kitas vyresniosios kartos teatro istorikas, pasilikęs pokario metais Lietuvoje, pajuto ir išgyveno ypatingą nacionalinio orumo išniekinimą ir pažeminimą. Jo monografija „Gabrielius Landsbergis Žemkalnis“ sovietmečiu buvo ignoruojama dėl tariamai nacionalistinių tendencijų. Ji buvo išimta iš bibliotekų arba įslaptinta spec. fonduose, išbraukta iš visų mokymo programų. Kaip netinkantis dėstyti aukštojoje mokykloje 1951 m. V. Maknys buvo pašalintas1 iš Pedagoginio instituto, kurio visą mokymo procesą jis kūrė ir koordinavo. <...> Dar ir dabar yra dėstytojų aukštosiose mokyklose, kurie ne tik nerekomenduoja, bet netgi draudžia studentams skaityti V. Maknio teatrologinius darbus. Tačiau nepaisydamas to, bene vienintelis iš visų teatrologų, turėdamas didžiulę nepriklausomybės metų gyvenimo patirtį ir įskiepytą meilę gimtojo krašto kultūrai, nenuėjo kompromisų keliu.“

Teatro istorikas, humanitarinių mokslų daktaras doc. dr. Aleksandras GuobysAtgal »     Atsiliepimai »