Naujienos

Naujienų archyvas

2011-11-15

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos 80-mečiui

Lapkričio 22 d. (antradienį) 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje teatro laboratorija, autobiografinės improvizacijos „Atviras ratas“, (režisierius Aidas Giniotis).


Vaidina: Agnė Kaktaitė, Algirdas Urbonas, Benita Vasauskaitė, Eimantas Bareikis, Giedrius Kiela, Ieva Stundžytė, Jonas Šarkus, Judita Urnikytė, Justas Tertelis, Marija Korenkaitė, Vesta Šumilovaitė, Vytautas Leistrumas.
 
Maloniai kviečiame, kvietimai bibliotekos registracijoje, jų kiekis ribotas!

Projektą dalinai remia Kultūros ministerija ir Pagalbos fondas Lietuvoje
 
 
Atviras ratas
Autobiografinės improvizacijos
 
   Biografijų pasakojimas – ne naujiena teatrinėse mokyklose. Ratas taip pat. Mes gi pabandėme tam suteikti savitą kalbėjimo stilių, improvizacijos ir vaidybos taisykles. Neatsitiktinai tai gimė studijose. Pirmąkart režisierius Aidas Giniotis tai bandė padaryti 1989 – aisiais Muzikos ir teatro akademijos kurse (vadovė Irena Vaišytė, vėliau Dalia Tamulevičiūtė), vėliau 1993–iaisiais Vilniaus universiteto aktorių kurse (vadovė Nijolė Gelžinytė ), galop tai išsivystė į teatro laboratoriją 2003–iaisiais , dirbant su Muzikos ir teatro akademijos aktorių kursu (vadovas – profesorius Vladas Bagdonas). Šiandien mums ATVIRAS RATAS – galimybė atrasti savo teatro kalbą, eiti nepramintu raiškos keliu.
   „…antraisiais studijų metais, susėdę ratu, bandėme prisiminti ir atkurti “istorijas iš gyvenimo”. Iš pradžių buvo labai sunku atvirai pasakoti apie save. Ypač skaudžius, labai intymius išgyvenimus. Turbūt kiekvienas slapta galvojome, kad mūsų gyvenimas nėra itin įdomus, tačiau proceso metu įsitikinome, kad tai – puiki medžiaga būsimam spektakliui. O susidūrę su žiūrovais, pajutome, kad mūsų istorijos atpažįstamos, ir žadina gilius prisiminimus kitiems.
   “Atvirą ratą” vaidinome įvairiausiose erdvėse. Nuo teatro salių iki apleistų gamyklų sandėlių. Lietuvos miestuose ir užsienyje. Dalyvavome festivaliuose.
Drąsiai eksperimentavome, todėl spektaklis kaskart keitėsi, tačiau principas išliko tas pats – autobiografinėmis istorijomis paremta improvizacija.
   „Atviras ratas“ – mums daugiau nei spektaklis. Tai mes patys…“ Teatro laboratorija „Atviras ratas“ – pirmasis spektaklis, kuriuo jaunieji aktoriai, dar būdami studentai, prisistatė, kaip kalbanti savita teatrine kalba, nebijanti eksperimentuoti, improvizuoti ir diskutuoti, bendraminčių grupė.
Atviras ratas – tai spektaklis, kurio pagrindą sudaro pačių aktorių autobiografinės improvizacijos.
Apdovanojimai:
• Auksinis scenos kryžius (Nacionalinis teatro apdovanojimas) rež. Aidui Giniočiui už geriausią metų spektaklį jaunimui „Atviras ratas“, 2005m.;
• Žiūrovų simpatijų prizas už spektaklį „Atviras ratas“. Nacionalinės dramaturgijos festivalis „Versmė“, 2006m.;
• „Teatro viltis“ – geriausios aktorės prizas Agnei Kaktaitei už vaidmenis spektaklyje „Atviras ratas“.„Lietuvos universitetinių teatrų festivalis“, 2007m.;
• Geriausias aktorius Justas Tertelis už vaidmenis spektaklyje „Atviras ratas“. „Lietuvos universitetinių teatrų festivalis“, 2007m.;
• Geriausia aktorė Benita Vasauskaitė už vaidmenis spektaklyje „Atviras ratas“. „Lietuvos universitetinių teatrų festivalis“, 2007m.;
• Žiūrovų prizas už spektaklį „Atviras ratas“. „Lietuvos teatrų pavasaris‘07“, 2007m.;
• Žiūrovų prizas už spektaklį „Atviras ratas“. Profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“, 2007m.Atgal »     Atsiliepimai »