Naujienos

Naujienų archyvas

2011-10-18

Dokumentinio filmo peržiūra

Spalio 25 d. (antradienį) 17 val. val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje Rytų Europos studijų centro projekto „Birmos kampanija 2011“ renginys - dokumentinio filmo „Birmos VŽ. Reportažas iš uždaros šalies“ peržiūra ir diskusijos.


Maloniai visus kviečiame!

Rytų Europos studijų centras, nevyriausybinė organizacija, šiuo metu vykdo informacinę kampaniją apie politinę situaciją ir žmogaus teisių padėtį Birmoje. Siekiama, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių sužinotų apie šios šalies gyventojų kasdienybę. A. Østergaardo dokumentinis filmas “Birmos VŽ: reportažas iš uždaros šalies” buvo nominuotas Oskarui kaip geriausias dokumentinis filmas. Filmo autoriai – nelegaliai veikiančios TV stoties reporteriai, rizikuodami gyvybėmis, atliko nelengvą užduotį: nufilmuoti ir perduoti dokumentinę medžiagą apie tikrąją padėtį šalyje pasaulio žiniasklaidai.
Pagrindinis filmo herojus Joshua, kurio vardu kalbama ir pasakojama istorija, yra tikras žmogus, savo pastangomis sukūręs ir plėtęs nelegaliai veikiančių reporterių tinklą Birmoje. Reporteriai veikia rizikuodami savo gyvybe, nes Birmos diktatūra yra griežtai uždraudusi šalyje ir filmuoti, ir fotografuoti. Net už interneto naudojimą be valstybės žinios yra baudžiama ilgais nelaisvės metais.
Šio filmo peržiūros tikslas – informuoti Lietuvos visuomenę apie padėtį Birmoje, įkvėpti, morališkai padrąsinti ir palaikyti Birmos žmones.
Atgal »     Atsiliepimai »