Naujienos

Naujienų archyvas

2011-10-12

Spektaklis „Fundamentalistai“

Spalio 18 d. (antradienį) 17.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje Lietuvos nac. dramos teatro spektaklis pagal Juha Jokela pjesę „Fundamentalistai“ (rež. Jonas Vaitkus). Vaidina aktoriai: Remigijus Bučius, Ramunė Skardžiūnaitė


Maloniai kviečiame, kvietimai bibliotekos registracijoje, jų kiekis ribotas!

Projektą dalinai remia Kultūros ministerija ir Pagalbos fondas Lietuvoje.
 
Juha Jokela (1970) – vienas ryškiausių šiuolaikinių suomių dramaturgų. Jo pjesės populiarios ne tik Suomijoje, bet ir kitose Skandinavijos šalyse. J. Jokela rašo teatrui ir televizijai, visos jo pjesės ir scenarijai pelnė garbingus padovanojimus Suomijoje ir už jos ribų. J. Jokela renkasi aštrias nūdienos temas ir sugeba į jas pažvelgti kitaip negu dauguma šiuolaikinių dramaturgų. Jo kūrybai būdingas dokumentinio tikroviškumo ir fikcijos derinys. Į skausmingas problemas jis sugeba pažvelgti su nuostaba ir humoru. Pjesė „Fundamentalistai“ (2006), kontraversiškai analizuojanti religijos įtaką šiuolaikinių žmonių gyvenimams, 2008 metais pelnė geriausios Šiaurės šalių metų pjesės apdovanojimą. Pjesė suteikia žiūrovui galimybę perprasti fundamentalistinį mąstymą.
Režisierius Jonas Vaitkus: „Fundamentalistai“ kalba apie visus sluoksnius: ir jaunus žmones, ir tuos, kurie buvo ateistai, o dabar pradėjo galvoti kitaip. Pjesėje labai svarbus tarp dviejų žmonių susidarantis skausmingas klausimų laukas – jis išryškėja per konfliktus, atsakymų paieškas, meilę.
Atgal »     Atsiliepimai »