Naujienos

Naujienų archyvas

2011-11-29

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos 80- mečiui

Gruodžio 8 d. (ketvirtadienį) 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje atminimo vakaras skirtas nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, poeto Justino Marcinkevičiaus pirmosioms mirties metinėms “Metai be Didžiojo Poeto…” pagal Valentino Sventicko naują knygą „Apie Justiną Marcinkevičių".


Dalyvauja autorius, literatūrologė, prof. Viktorija Daujotytė, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokytojas Stepas Eitminavičius ir gimnazistai.

Maloniai kviečiame!

Projektą iš dalies remia Kultūros ministerija

„Ši knyga staiga ir greitai atsirado po Justino Marcinkevičiaus mirties. Ji paveikta šio išgyvenimo ir turi asmeniškumų. Čia susipina įspūdžiai, dabar jau vadintini prisiminimais, gyvenimo nuotrupos, literatūros žmogaus mintys ir autorefleksijos (jų daugiau nei kur kitur), ką tik parašyti kritikos straipsniai ir ankstesniųjų peržiūros, impulsyvūs reagavimai, į apmąstymų lauką įkritę kitų autorių tekstai. Yra dėmesio vertų žinių – jos susikaupė dėl mano darbo ir gyvenimo aplinkybių. Turėjau galimybių – anksčiau ir dabar – matyti tai, ką retas tematė. Tarkim, ypatingą poeto beveik šypseną, aplanką su įrašu „Tik po mirties“, visa, kas liko ant poeto rašomojo stalo. Jaučiuosi išgyvenantis ir galvojantis kartu su Jumis.“

Valentinas Sventickas

Atgal »     Atsiliepimai »