Naujienos

Naujienų archyvas

2011-11-22

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos 80- mečiui

Gruodžio 1d. (ketvirtadienį) 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje poezijos - muzikos vakaras „Tamsioji Mėnulio pusė". Muzikuos, eiles skaitys Domantas Razauskas (gitara), Simas Butavičius (smuikas), Paulius Rukas (bosinė gitara).


Maloniai kviečiame!

Projektą iš dalies remia Kultūros ministerija

Plačiai kalbėti apie programą šią nėra lengva. Ji nei sunki, nei rami, nei pikta, nei taiki. Tai dainos, kurias pastaruoju metu norisi groti, kurios turi atspindžius tuose gyvenimuose, kuriuos dabar gyvenam. Vienos dainos - naujos, kitos - senesnės ir primirštos. Kiekvienas kūrinys pats savaime nieko nesako ir neturi jokio konkretaus tikslo. Šios dainos - tai veidrodžiai, kuriuose kiekvienas gali pamatyti, atpažinti arba pamiršti save.

Stengiamės, kad programa, kurią patys sau vadiname „Tamsioji mėnulio pusė" nebūtų tik dainų kratinys, kad turėtų vientisumą. Tad dainų eiliškumas taip pat svarbus. Kas dar svarbiau - čia nėra vietos pageidavimams ir "et, o kaip būtų gerai, kad pagrotų tą...". Kiekvienas pašalinis garsas šią programą gali sugriauti.

Pauzėse tarp dainų kartais pasirodo eilėraščių. Tai specialiai šiai programai parinkti eilėraščiai.

Kokiu žanru visa tai pavadinti? Nesuklys tie, kas vadins dainuojamąja poezija, nesuklys tie, kurie vadins bet kaip kitaip. Kadangi šios dainos - veidrodžiai ir labiau priklauso ne nuo tų, kurie jas atlieka, o nuo tų, kurie klauso.


Domantas RazauskasAtgal »     Atsiliepimai »