Naujienos

Naujienų archyvas

2012-11-14

Monospektaklis, vienos dalies išpažintis „(ne)mano istorija“

Lapkričio 20 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje monospektaklis, vienos dalies išpažintis „(ne)mano istorija“ ( pagal H.Wassmo “Šimto metų istoriją“). Režisierė ir atlikėja aktorė Agnė Sunklodaitė.


Maloniai kviečiame! Kvietimai į spektaklį bibliotekos registracijoje.

Projektą iš dalie finansuoja LR Kultūros ministerija
 
Agnė Sunklodaitė, aktorė ir režisierė 1995m. baigė lietuvių filologijos specialybės bakalauro studijas Vilniaus universitete, 1997 m. - aktoriaus filologo specialybės bakalauro studijas Vilniaus universitete (kurso vadovai: Nijolė Gelžinytė ir Aidas Giniotis), 2010 m.- teatro režisūros magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vad. Rimas Tuminas). Dirba Vilniaus Keistuolių teatre, režisavo spektaklius Vilniaus valstybiniame Mažajame teatre, Kauno valstybiniame teatre, Vilniaus Kameriniame teatre, pastatė operą vaikams, sukūrė vaidmenų kine ir TV, garsino ir dubliavo meninius bei animacinius filmus, parašė pjesių ir inscenizacijų, o taip pat dainų melodijų ir tekstų spektakliams.
 
(ne)mano istorija
Vienos dalies išpažintis
(pagal H.Wassmo “Šimto metų istoriją“)

„Jei giminėje linkę atsikartoti veido bruožai, kodėl gi taip negali būti ir su mintimis? Nelyginant vis naujas pakrantes siekiantys bangų liežuviai, jos vis tos pačios per kartų kaitas, tik ar kas iš jų pasimoko...“
„Iš savo senelės sužinau, kad bet kurios lyties žmogus bet kokiomis aplinkybėmis patiria natūralų troškimą pamatyti pasaulį <...>Ji man leidžia suvokti, kad motinystės instinktas nėra vienintelis tikras jausmas.“
H. Wassmo
Žmogus gimdamas jau turi „kraitį“ - savo giminės istoriją, protėvių gyvenimus, jų mintis ir svajones. Su amžiumi tas „kraitis“ pasipildo mūsų pačių istorija, mūsų viltimis, ieškojimais, atradimais ir netektimis. Ar galima paveldėti asmeninės laisvės troškimą? Gal egzistuoja „išdavystės genas“? O gal visas mūsų gyvenimas – tik didelė atsitiktinumų grandinė?
„(ne)mano istorija“ - tai spektaklis apie moterį, kuri bando suvokti savo gyvenimo istoriją, dienoraštyje atkurdama ne tik savo , bet ir mamos, senelės, prosenelės gyvenimų momentus. Tai moters tapatybės paieškų istorija. Kokia moters vieta visuomenėje, šeimoje? O asmeninės laisvės troškimas, motinystė? Duotybė ar pasirinkimas? Mūsų herojė ryžtasi atsigręžti į savo šeimos moterų likimus tam, kad suvoktų savąjį.
 
Režisierė - Agnė Sunklodaitė
Kompozitorius - Deividas Gnedinas
Dailininkė - Ramunė Skrebūnaitė
Scenoje - Agnė Sunklodaitė
Atgal »     Atsiliepimai »