Naujienos

2014-02-18

Kultūros ministras Š. Birutis: „Protingos reformos – gėris“

Praėjusią savaitę Utenoje lankėsi kultūros ministras Šarūnas Birutis. Svečias viešėjo A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos organizuotas susitikimas su ministru sulaukė nemenko Lietuvos viešųjų bibliotekų darbuotojų būrio. Antrą kartą bibliotekoje viešintis kultūros ministras Š. Birutis aptarė aktualias bibliotekų problemas ir pagiriamojo žodžio negailėjo Utenos A. ir M. Miškinių viešajai bibliotekai ne tik už modernumą, bet ir veiklumą organizuojant renginius, rengiant projektus.
 

Plačiau Atsiliepimai »

2014-02-05

„Moderniausias technologijų kabinetas – Utenos Krašuonos progimnazijoje

Utenos rajono savivaldybės administracija antrus metus su Alantos verslo ir technologijų mokykla ir latvių partneriais vykdo projekto LLIV-325 „Bendradarbiavimo tarp Latvijos ir Lietuvos profesinių mokyklų ir verslo plėtojimas" veiklas, kuriomis siekiama gerinti profesinį mokymą pagrindžiant jį praktinių įgūdžių lavinimu. Į šį projektą įsitraukė ir dvi Utenos mokymo įstaigos – Utenos regioninis profesinio mokymo centras ir Utenos Krašuonos progimnazija.
 

Plačiau Atsiliepimai »

2014-02-05

Utenos garbės piliečiais tapo Miškinių palikuonys

Ketvirtadienį vykusiame Utenos rajono tarybos posėdyje pritarta sprendimo projektui suteikti Utenos krašto garbės piliečio vardą trims Miškinių palikuonims:
Jolantai Garjonienei – už savivaldybei neatlygintinai padovanotą A. ir M. Miškinių literatūrinę etnografinę sodybą, kaip nekilnojamosios kultūros vertybės paminklą, žemės sklypą ir nuolatinę muziejinę bei kultūrinę paramą Utenos kraštui.

Plačiau Atsiliepimai »

2014-02-03

Bernardinai TV. Poetas Petras Panavas. Apie poeziją, Baltušį ir praleistas progas patylėti

Praėjusiais metais aštuoniasdešimtmetį atšventęs Lietuvos rašytojų sąjungos narys Petras Panavas išlieka šmaikštus ir toliau kuria eilėraščius. Tiesa, kaip teigia pats, apie meilę neberašo – nereikia juokinti žmonių. Prieš kurį laiką šio Utenos krašto šviesuolio atsiminimų publicistikos knyga sukėlė tikrą audrą, nes Petras Panavas visa gyvenimą drąsiai sako, ką galvoja, net, kaip pats prisipažįsta, kartais praleisdamas progą patylėti.
 

Plačiau Atsiliepimai »

2014-01-30

Utena turistus vilios triušiais, Zarasai – žuvimis, Anykščiai – sveikatinimo paslaugomis

Savaitgalį Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose vyko tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „ADVENTUR 2014“, kurioje naujus maršrutus, pažintinius objektus keliaujantiems ir besiilsintiems pristatė Lietuvos ir užsienio turizmo paslaugų teikėjai. Parodoje dalyvavę Utenos, Ignalinos, Zarasų, Anykščių turizmo informacijos centrų atstovai supažindino su ateinančio sezono naujovėmis mūsų apskrityje.
 

Plačiau Atsiliepimai »

2014-01-28

Kadruose iš palapinės – plėšrūnų puotos ir gamtos stebuklai

Žmogus, filmavimų įkarštyje po keliolika valandų per parą praleidžiantis medyje siūbuojančioje palapinėje, gamtos slėpinius įminti bandantis ramiai ir kantriai – užfiksuoti tai kino juostoje prireikia kelerių metų – apie buitinius nepatogumus tarsteli: toks darbas. Labiausiai stebisi ir džiaugiasi, kai gamta nepaklūsta mokslinėms teorijoms ir pateikia staigmenų. 30-ties Mindaugas Survila – iš Utenos rajono, Antalgės kilęs gamtininkas, režisierius, – pristato savo naujausią kūrybinį sumanymą: netrukus pradedamą filmuoti juostą „Sengirės“ – palikimą ateities kartoms apie Lietuvos gamtos unikalumą, nykstančius sengirių plotus.
 

Plačiau Atsiliepimai »

2014-01-27

Uteniškiai kraštiečiai Vilniaus dailės akademijoje

Kas metai, vis tokiu pačiu laiku, paskutinį sausio šeštadienį, į Vilniaus Dailės akademiją iš visos Lietuvos atvyksta Utenos kraštiečių klubo „Indraja“ nariai. Šiemet susitikimas jubiliejinis, 25 –tasis, kuriame rinkosi kraštiečiai, kad pasidžiaugtų vieni kitų darbais, pasiekimais, pagerbtų dėmesiu jubiliatus ir tylos minute - išėjusius.
 

Plačiau Atsiliepimai »

2014-01-21

Merui Alvydui Katinui – Lietuvos šviesuolio vardas

Lietuvos edukologijos universiteto ir M. K. Čiurlionio fondo įsteigtas „Lietuvos šviesuolių" apdovanojimas sausio 16 d. iškilmingoje ceremonijoje, vykusioje Lietuvos edukologijos universitete, buvo įteiktas Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui.
 

Plačiau Atsiliepimai »

2014-01-15

Utenos ekstremalų triukai prie krosnies

Šalia dar praėjusiame amžiuje statytos krosnies stovi rampos, kita įranga riedlentininkų triukams – taip atrodo naujos Utenos ekstremalų treniruočių patalpos.
Praėjusią savaitę Utenos ekstremalaus sporto entuziastai gavo stogą virš galvos – iš atviros Dauniškio parke esančios riedlenčių aikštelės, kurioje nebegalėjo treniruotis dėl šlapios dangos, persikėlė į buvusią Rapolo Šaltenio progimnazijos sporto salę.

Plačiau Atsiliepimai »

2014-01-09

Praėję metai Utenoje – be šilumos rekordų

Daugiametė vidutinė temperatūra Utenos rajone yra 5,8 laipsnio šilumos, tačiau pastarąjį dešimtmetį gamta dažnai nepaklūsta nustatytoms normoms.
Ne išimtis buvo šiltesni nei įprasta 2013-ieji, kurių vidutinė temperatūra siekė 7,1 laipsnio šilumos.
 

Plačiau Atsiliepimai »

«««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  »»»