Naujienos

2009-11-25

Bibliotekoje lankėsi Bilo ir Melindos Geitsų fondo Pasaulio bibliotekų programos atstovė

Lapkričio 24 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje lankėsi Lietuvoje viešinti Janet Sawaya, Bilo ir Melindos Geitsų fondo Pasaulio bibliotekų programos atstovė, Lietuvos respublikos kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė, projekto „Bibliotekos pažangai“ koordinatorė Ramunė Petuchovaitė, projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.


Projekto „Bibliotekos pažangai“ (www.bibliotekospazangai.lt) tikslas - stiprinant ir panaudojant viešųjų bibliotekų pajėgumus, pasiekti, kad Lietuvos gyventojai, ypač kaimiškose vietovėse, o taip pat socialinės rizikos grupės, žymiai geriau naudotųsi informacinių technologijų galimybėmis informacijos gavimui ir bendravimui.

Planuojama, kad per artimiausius trejus metus dauguma šalies viešųjų bibliotekų pradės teikti viešas ir nemokamas interneto paslaugas, žymiai sustiprės bibliotekininkų kompetencija informacinių technologijų ir elektroninės informacijos srityje ir bibliotekos taps stipria jėga, padedančia žmonėms ir bendruomenėms įsisavinti ir naudoti informacinių technologijų galimybes.

Projekto uždaviniai:
• Įrengti visose perspektyviose ir dar neinformatizuotose viešosiose bibliotekose viešą interneto prieigą, o ją turinčiose – išplėsti ir modernizuoti.
• Iš esmės sustiprinti viešųjų bibliotekų darbuotojų informacinę kompetenciją ir padėti jiems tapti aktyviais vietos bendruomenės skatintojais bei pagalbininkais, įsisavinant informacinių technologijų galimybes.

Svečiai domėjosi gerąja Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos patirtimi bei tuo, kokias grėsmes projekto įgyvendinimui kelia ekonominė krizė.
Susitikime dalyvavo Utenos rajono mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė, bibliotekos darbuotojai, rajono spaudos atstovai. Atgal »     Atsiliepimai »