Naujienos

2009-10-14

Viešosios bibliotekos kviečia gyventojus su regėjimo negalia naudotis internetu

Projektas „Bibliotekos pažangai“ kviečia sutrikusio regėjimo gyventojus naudotis nemokamu internetu Lietuvos viešosiose bibliotekose.


Spalio 17 dieną 12 valandą Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje prasidės akcija „Prakalbink internetą bibliotekoje“, kurios metu visiems susidomėjusiems papasakosime apie galimybes bendrauti ir pasisemti žinių internetu. Informacija apie akciją teikiama telefonu 8 389 50948. Radijo skelbimo apie projektą galite pasiklausyti C:\Documents and Settings\laimam\Desktop\Playlist1.wpl

Net 65-iose apskričių ir pagrindinėse savivaldybių viešosiose bibliotekose įdiegta speciali programinė įranga JAWS ir MAGIC, padedanti žmonėms su regėjimo negalia dirbti kompiuteriu bei naršyti internete. JAWS – tai programa, kuri įgarsina visus kompiuteriu atliekamus veiksmus: balsu perskaito tekstus, meniu komandas ir kt. Ši programa įdiegta kartu su lietuvišku sintezatoriumi, todėl bendrauti su kompiuteriu galima gimtąja kalba. Programa MAGIC leidžia padidinti bet kurią ekrano vietą ir taip palengvina darbą silpnai matantiems žmonėms. Be to, visuose kompiuteriuose, kuriuos projektas „Bibliotekos pažangai“ įrengė bibliotekų viešosiose interneto prieigose, veikia programa „Magnifier“ („Didintuvas“), skirta silpnai matantiems vartotojams.


Akcijos draugai: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Neįgaliųjų departamentas prie SADM, Lietuvos aklųjų biblioteka, Švietimo ir mokslo ministerija.Atgal »     Atsiliepimai »