Naujienos

2011-09-24

750-ąjį gimtadienį švenčianti Utena – iš lėto senstantis išsaugotos pramonės ir beisbolo miestas

Viename seniausių Lietuvos miestų Utenoje gyvenimas teka ramiai. Žmonės nelaksto lyg pametę galvas kaip sostinėje, tačiau automobilių – pilnos gatvės. Patys uteniškiai juokauja, kad mieste kiekviena šeima turi po dvi mašinas ir net į parduotuvę, esančią prie namų, niekas neina pėsčiomis. Ant suolelio prie ežero pailsėti prisėdusios aplinkos tvarkytojos skambia aukštaičių tarme aptarinėja kasdieniškus reikalus. Užkalbintos nedrąsiai kikena, bet sutinka papasakoti apie savo miestą.

Plačiau Atsiliepimai »

2011-09-24

Apdovanoti Utenai nusipelnę žmonės

Rugsėjo 22-ąją, Utenoje vyko iškilminga Utenos kraštui nusipelniusių žmonių apdovanojimo ceremonija. Už Utenos miesto ir rajono vardo garsinimą Lietuvoje ir jos ribų, sąžiningą ilgametę profesinę ir visuomeninę veiklą, reikšmingus laimėjimus moksle, kultūroje, sporte ir kitose srityse Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas Utenos rajono savivaldybės simboliu (atminimo ženklu) „Utenai – 750“ apdovanojo šiuos asmenis:

Plačiau Atsiliepimai »

2011-09-22

Jaunimo fotografijų paroda "Kasdienybės tėkmė"

Neformali jaunimo grupė „MenoForma“ vykdo jaunimo iniciatyvų projektą „Kasdienybės tėkmė vizualiajame mene“, kurį finansavo Europos Sąjungos programa „Veiklus jaunimas“ ir Utenos rajono savivaldybė. Pagrindinė projekto tema – etnografija, kuri šiais smarkios globalizacijos laikais yra aktuali visame pasaulyje.

Plačiau Atsiliepimai »

2011-09-19

Kraštiečių teatralų dovana Utenos žiūrovams

Šeštadienį Utenos kultūros centre vyko teatrų šventė „Vaidiname kraštiečių rašytojų pjeses“. Ji turbūt taps tradicine. Mėgėjų teatrų trupėms tokie susitikimai labai naudingi, o žiūrovams gera proga savąjį teatrą palyginti su kitais.
Teatro šventė pradėta Sauliaus Šaltenio pjese „Jasonas“, parašyta tarybiniais metais. 1978-aisiais Vilniaus valstybinis jaunimo teatras pradėjo vaidinti „Jasoną“, režisuotą Dalios Tamulevičiūtės. Spektaklis turėjo didžiulį pasisekimą. Vėliau pjesę pastatė Šiaulių dramos teatras.

Plačiau Atsiliepimai »

2011-09-16

„Rasabasa“ išleidžia pirmąjį EP

Dar pavasarį grupė „Rasabasa” užsiminė apie naująjį EP, tačiau tik dabar prabilta ir apie jo išleidimą. „Šis bus pirmasis iš EP serijos“ – keliems klausimams stabtelėjusi grupės vokalistė Rasa Bubulytė komentuoja netradicinį EP pavadinimą – „1“. „Čia pirmas mūsų EP, kurį grupė įrašė visiems nariams gyvenant vienoje šalyje – Lietuvoje“.

Plačiau Atsiliepimai »

2011-09-16

Erasmus Lietuvos mokykloms

Rugsėjo- lapkričio mėn. Utenos kolegijos studentai skleis informaciją regiono bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams apie Erasmus mobilumo programos teikiamas galimybes.

Plačiau Atsiliepimai »

2011-09-15

Utenos miesto šventė „Utenai–750"

Pristatome Utenos miesto jubiliejiniam gimtadieniui skirtus renginius:
Rugsėjo 14 d. 17 val. Literatūros ir kino diena. Susitikimas su režisieriumi Gyčiu Lukšu ir aktoriais, kino filmo „Duburys“ peržiūra A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje.

Rugsėjo 17 d. Respublikinė teatrų, vaidinančių kraštiečių rašytojų pjeses, šventė
Utenos „Žaliaduonių“ teatras – S. Šaltenio „Jasonas“, Punsko lietuvių kultūros namų teatras – B. Jonuškaitės „Likimo odisėja“, Skuodo Žemaičių teatras – E. Untulio „Pašielusi deina“.
Literatūrinė aukštaičių uteniškių tarmės popietė „Paraič nama“. Dalyvauja eilėraščių knygos „Paraič nama“ autorė poetė Regina Katinaitė-Lumpickienė ir Utenos kultūros centro jaunimo teatro studija su aukštaitiškais pašmaikštavimais
Kultūros centro didžiojoje salėje, dailės galerijoje.

Plačiau Atsiliepimai »

2011-09-14

Šv. Kotrynos bažnyčioje „Siela“ gros akustiškai

Roko grupė „Siela“ šį penktadienį Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje gros akustiškai. Muzikantai savo dainas perdarė ir pritaikė akustiniam skambesiui, o koncerto metu atliks ir vieną visiškai naują kūrinį „Provincija“ – pirmą per pastaruosius beveik trejus metus.

Plačiau Atsiliepimai »

2011-09-14

Savivaldybių reitinge – Utenai aukšta vieta

Bandydamas nustatyti, kuriuose Lietuvos miestuose ir rajonuose gyventi geriausia, savaitraštis „Veidas“ penktą kartą sudarė savivaldybių reitingą. Pagrindinio šiųmečio reitingo intriga – sostinė išsiveržė į pirmą reitingo poziciją ir iš pirmos vietos išstūmė ketverius metus pirmavusią Neringos savivaldybę. O trečią ir ketvirtą vietas pasidalijo Kaunas ir Klaipėda.

Plačiau Atsiliepimai »

2011-09-13

Lietuvos bibliotekos kviečia pasitikrinti žinias apie atsargų elgesį internete

Internetas pats savaime nėra blogas, tačiau ar tikrai pakankamai gerai žinote, kokie pavojai jūsų ten tyko ir kaip jų išvengti? Projektas „Bibliotekos pažangai“ drauge su Lietuvos viešosiomis bibliotekomis kviečia pasitikrinti savo žinias apie atsargų elgesį internete sprendžiant saugaus interneto testą. Jį rasite http://testas.bibliotekospazangai.lt/.

Plačiau Atsiliepimai »

«««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  »»»