Apie Uteną

Utena

Utena
Utena

Utena - rajono savivaldybės centras. Mieste gyvena 32,5 tūkst. gyventojų. Utenos rajono plotas – 1229 km², čia gyvena 47,7 tūkst. gyventojų.
Miesto atsiradimas siejamas su Narkūnų piliakalniais Karaliaus Mindaugo laiške Kryžiuočių ordinui paminėtais 1261 metais. Legendos byloja, jog čia kunigaikštis Utenis pastatė medinę pilį, todėl gyventojai jo vardu pavadino ne tik miestą, bet ir aikštę, stadioną, laikraštį, futbolo komandą. Šiandien Utena tituluojama Rytų Aukštaitijos sostine, turinčia aukso spalva spindintį herbą-pasagą-laimės simbolį.
Šalyje ir už jos ribų miestą garsina Utenoje gaminami trikotažo gaminiai, alus, žirginio sporto tradicijos - kasmet vasarą Utenos Rašės hipodrome ir žiemą Dusetose ant Sartų ežero susirenka daugybė važnyčiotojų ir tūkstančiai smalsių žiūrovų.
Utena susigiminiavusi su Preili (Latvija), Chelm (Lenkija), Trebon (Čekija), Litkoping (Švedija) ir Pontinia (Italija) miestais bei dalyvauja Euroregiono “Ežerų kraštas”, apimančio Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos pasienio rajonus, veikloje.