Utenos kraštas knygose

2015 gegužė-birželis


Račickas, Vytautas. Maminukas : [apsakymas]. - Vilnius : V. Račickas, 2015. - 66, [2] p.

Tai pasakojimas apie gerą, nuoširdų vaiką, bei gražią mamos ir sūnaus draugystę. Skiriama ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.


Eugenijos Šimkūnaitės receptų rinkinys : leidinys skirtas medicinos ir farmacijos specialistams / [sudarė Birutė Karnickienė]. - Vilnius : Žuvėdra, 2015. – 206 p.

Knygoje spausdinami Eugenijos Šimkūnaitės sukurti ir gydymui naudoti vaistažolių mišinių receptai. Pateikiama žinių apie gydymo vaistiniais augalais ypatumus ir jų suderinamumą su kitomis vaistažolėmis, publikuojamos įdomesnės garsios vaistažolininkės mintys.Užpaliai / [vyriausiasis redaktorius sudarytojas Stanislovas Balčiūnas]. - Vilnius : Versmė, 2013. - 2 d. - (Lietuvos valsčiai).

Du tūkstančius puslapių perkopusioje dviejų tomų monografijoje „Užpaliai“ iš „Lietuvos valsčių“ serijos knygos vyriausiojo redaktoriaus ir sudarytojo, Užpalių garbės piliečio Stanislovo Balčiūno suburti 92 autoriai pateikia 271 straipsnį apie Užpalių ir jų apylinkių gamtą, istoriją nuo seniausių laikų, kultūrą, etnografinį palikimą, užpalėnų tarmę, tautosaką, šeimų tautines tradicijas, valsčiaus kaimų istorijas, žmonių likimus. Straipsniai gausiai iliustruoti asmeniniuose archyvuose išsaugotomis praėjusio amžiaus fotografijomis bei pastarųjų dešimtmečių nuotraukomis.