Utenos kraštas knygose

2014 balandis


Isokas, Gediminas. Lietuvos gamtos kalendorius. - Vilnius : Mintis, 2013 (Vilnius : Spauda). - 479, [1] p. : iliustr.
Leidykla „Mintis“ išleido naują kraštiečio Gedimino Isoko knygą „Lietuvos gamtos kalendorius“. Šios knygos skyriai - tai mėnesių pavadinimai. Kiekvienas mėnuo yra pristatomas aprašymais apie tą mėnesį gamtoje vykstančius reiškinius, gyvūnijos ir augalijos elgesį, ką apie tą mėnesį byloja senolių išmintis. Visi tekstai yra gausiai iliustruoti spalvotomis nuotraukomis. Ši knyga skaitytojui suteikia puikią galimybę pačiam stebėti jį supančią gamtą ir atpažinti joje aprašytus reiškinius ir gyvūnus.
„Lietuvos gamtos kalendorius“ neapsiriboja vien tik gamtos aprašymais. Knygos pabaigoje pateikiamas Lietuvos parkų sąrašas, grybų, augalų ir gyvūnų vardų sąrašas bei labai įdomus klausimynas, kuris yra skirtas ne tik žinių patikrinimui, bet ir smalsumo sužadinimui.


Tamošiūnaitė-Abukauskienė, Regina. Mano žydintis laikas : [impresijos ir vaikystės atsiminimai]. - Utena : Utenos spaustuvė, 2014. - 163, [1] p.

Utenos literatų klubo „Verdenė“ narė Regina Abukauskienė išleido naują knygą „Mano žydintis laikas“. Knygą iliustravo dukra Inga Šaučiūnienė, leidybą rėmė autorės vaikai: Inga, Jovita, Saulė, Vytautas. Knyga skiriama Senelių atminimui.