Utenos kraštas knygose

2013 spalis


Regina Katinaitė-Lumpickienė. Undeniu ugniu žalynais : eilėraščiai aukštaičių uteniškių tarme. - Utena : Kamonada, 2013. - 151, [1] p.
 
Poetė Regina Katinaitė-Lumpickienė savo kūryba prisideda prie uteniškių tarmės puoselėjimo. Šiais metais ji išleido poezijos rytų aukštaičių tarme rinktinę, kuri sudaryta iš knygų „Gegutės abrūsėliai“ (2005), „Paraič nama“ ( 2009) ir pluoštelio naujų eilėraščių. Prie knygos yra pačios autorės skaitomų eilėraščių kompaktinė garso plokštelė. Knygą išleido UAB „Kamonada“, redaktorius Alvydas Katinas, dailininkė Miglė Datkūnaitė, CD įrašė Audrius Šimkūnas.


Panavas, Petras. Tarp dviejų upynų: [poezija, sakmės]. - Utena : Utenos Indra, 2013. - 151, [1] p.

Poetas Petras Panavas 80-ojo jubiliejaus proga išleido naują, jau keturioliktąją savo kūrybos knygą „Tarp dviejų upynų“. Leidinyje sudėtos sakmės ir eilėraščiai, pavadinti giesmių vardu. Knygą puošia iš Tauragnų kilusio dailininko Viliaus Jauniškio iliustracijos. Knygos leidybą pagal kultūrinės veiklos programą rėmė Utenos rajono savivaldybė, išleido ir spausdino UAB „Utenos Indra".


Atokios stotys : [almanachas] / redaktorius ir sudarytojas Vytautas Kaziela. - Utena : Kamonada, 2013. - 315, [3] p.

Aukštaičių ir žemaičių kūrybos almanachas „Atokios stotys” šiemet išleidžiamas jau trečią kartą. Kasmet solidesnio turinio ir dizaino leidinys suburia atokesnėse Lietuvos vietovėse gyvenančius kūrėjus. Šiame leidinyje publikuojama 31 poeto kūryba. Visi jie almanachui pateikė per tris šimtus eilėraščių. Leidinio sudarytojas ir leidėjas poetas Vytautas Kaziela siekia, kad ne sostinėje gyvenantys profesionalūs poetai sulauktų daugiau skaitytojų dėmesio.