Utenos kraštas knygose

2013 balandis


Miškinis, Motiejus Rinktiniai raštai / sudarė Jonas Šlekys.- Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2012.- 539 p.
 
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas išleido Motiejaus Miškinio (1898-1974) Rinktinius raštus. Skaitytojams leidinyje pateikiami M. Miškinio straipsniai literatūros ir kultūros klausimais, recenzijos apie žymesnius lietuvių rašytojus, straipsniai skirti Vakarų romantikas – Baironui ir Šatobrianui, straipsniai apie didžiuosius rusų klasikus. Taip pat skelbiami prisiminimai apie tėviškę, Pirmąjį pasaulinį karą, studijų metus universitete, sovietinio laikotarpio dvasinę ir kultūrinę situaciją Lietuvoje. Knygoje pirmą kartą skelbiami vertingiausi M. Miškinio laiškai, nušviečiantys jo gyvenimą Juknėnuose, atsidėjus rusų klasikos vertimams. Rinktiniais raštais siekiama atiduoti deramą pagarbą savo metu neįvertintam žymiam Nepriklausomos Lietuvos pedagogui, literatūros istorikui ir vertėjui.


Jonaitis, Andrius Algirdas.  Katinėlis ir gaidelis.- Utena: UAB „Utenos Indra“, 2013.- 12 p.
 
Utenoje gyvenantis mokytojas Andrius Algirdas Jonaitis eiliuoti pradėjo prieš 50 metų. Jo eiliuota lietuvių liaudies pasaka „Katinėlis ir gaidelis“ išleista jau antrą kartą. Knygutė iliustruota dailininkės Taidos Balčiūnienės iliustracijomis, kurios patiks mažiesiems skaitytojams.