Utenos kraštas knygose

2012 spalis


Aleknaitė-Bieliauskienė, Rita. Vaikas, nusileidęs iš dangaus. Vygando Telksnio asmenybės fenomenas.- Vilnius: Versmė, 2012.- 256 p., iliustr.
 
Tai knyga apie Lietuvos populiariosios muzikos fenomeną, atlikėjų ir klausytojų pamėgtų dainų, instrumentinių pjesių kūrėją Vygandą Telksnį (1934-1991). Kitoks nei bendraamžiai - karo ir pokario paženklintas, gamtos nuskriaustas ir apdovanotas, klydęs ir sugebėjęs pakilti dvasia. Vygando Telksnio fenomeno tyrimas įgalino atverti visuomenės vertybinio mąstymo transformacijas nuo prieškario iki mūsų dienų. Monografija parašyta ne „sausa“ teoretizuota kalba. Knygoje gausu archyvinės medžiagos, kuri išryškino šeimos, šviesuolių mokytojų įtaką besiformuojančioms jaunuolio vertybėms.


Čiužienė, Elena Čiužas, Antanas Muziejus Kuktiškėse: dievdirbiui Antanui Deveikiui ir knygnešiui Lidvikui Misevičiui-Kuliešiui atminti.- Vilnius, 2012.- 127 p., iliustr.
 
Knygoje pasakojama, kaip Kuktiškėse, Čiužų sodyboje, atsirado kryždirbio Antano Deveikio ir knygnešio Liudviko Misevičiaus-Kuliešiaus atminimo muziejus. Pasakojama apie dabartinius muziejaus tvarkytojus, būsimuosius jo sergėtojus, taip pat geranorius talkininkus, pamąstyta apie knygos ir dvasinių vertybių išliekamumą. Knygoje sudėti atsiminimai apie senojo A. Deveikio namelio aplinką ir žmones. Knygoje taip pat pasakojama apie sodybos šeimininkų Čiužų šeimą.