Utenos kraštas knygose

2011 kovas


Eitminavičius, Stepas. Mėginimai nuskinti dieną: [esė].- Utena: UAB „Utenos Indra“, 2011.- 316 [2] p.
 
Eseistinėje knygoje „Mėginimai nuskinti dieną“ autorius kalba apie galimybę prasmingiau gyventi, apie norą kasdienybę įprasminti meniniame kūrinyje. Knygoje svarstomos kūrinių gimimo, mokyklos kasdienybės problemos. Autoriui aktualu kas dabar vyksta mokinių ir mokytojų gyvenimuose.


Račickas, Vytautas. Penktoji šlepetė plius: apysaka.- Vilnius: V. Račickas, 2011.- 167 p.: iliustr.
 
Tai linksma istorija skirta mažiems ir dideliems. Šlepečių fabriko direktoriui Raului Aului reikia laimėti teismo procesą. Bet pirmiau Seklys Morka turi surasti ir ant teisėjo Teisučio Straipsnio stalo padėti daiktinį įrodymą – penktą šlepetę, kurią siuvant fabriką ištiko bankrotas.
Tai padaryti nėra lengva.
Nelengva atsakyti ir į gana paprastą Edvarduko klausimą – kas gyvenime svarbiausia?


Mūsų mokytojas Juozas Žiurlys/ Sudarytojas Jonas Rudokas.- Utena: Utenos spaustuvė, 2010.- 112 p.
 
Leidinys skirtas Lietuvos nusipelniusiam mokytojui Juozui Žiurliui. Jo gyvenimo kelią, spalvingą asmenybės savitumą, ilgametį rūpestingą ir reiklų pedagogo lituanisto darbą ugdant moksleivius, mokant juos gimtosios kalbos ir gyvenimo pažinimo prisimena artimai su juo bendravę žmonės, buvę Utenos gimnazijos ir vidurinės mokyklos mokytojai ir šios mokyklos auklėtiniai.


Guntulytė, Regina. Pavėlavęs laiškas: [apysaka].- Utena: UAB „Utenos Indra“, 2010.- 316 p.
 
Tai pirmoji Reginos Guntulytės-Rutkauskienės knyga, kurioje aprašomos jaunų žmonių gyvenimų peripetijos tarybiniais metais. Jaunų žmonių paveikslai psichologiškai tikslūs, nagrinėjamos gilios bendražmogiškos temos. Pagrindinės apysakos temos – kaltė, išdavystė, atleidimas. Knygos herojai yra realūs asmenys, tik pakeisti jų vardai ir vietovardžiai. Autorė apysakoje įtikinamai ir tikroviškai aprašo jaunų žmonių pažintį, draugystę, meilę, išdavystę.