Utenos kraštas knygose

2010 liepa-lapkritis


Utenos krašto liaudies meno kūrėjai / Sud. Mackevičienė Z. – Kaunas: UAB „V3 studija“, 2010.- 96 p., iliustr.
 
Knygoje pateiktos glaustos enciklopedinės žinios apie Utenos rajone gyvenančius ir kuriančius liaudies menininkus, tautodailininkus. Šie žmonės savo kūriniais, išradingumu puošia gimtojo krašto istoriją, savo namus, džiugina kitų širdis. Gal kas pažvelgęs į šiuos darbus ir pats susigundys pabandyti kurti, atskleisti savo galimybes. Norisi tikėti, kad liaudies menas išliks dar ne vienai ateinančiai kartai.


Vyžintaitė-Zinkevičienė, Birutė Viešeikių kaimas: žmonių gyvenimai ir likimai. - Vilnius: Forumas „Kultūros eksperimentai“, 2010.- 256 p., iliustr.
Ši knyga yra kraštotyrinio pobūdžio, nepretenduoja į išsamią kaimo istoriją. Ja siekiama paprastais žodžiais papasakoti apie gimtąjį kaimą, jo žmones, gyvenimo būdą, apibūdinti sodybas ir vieną kitą su gyvenimu susijusį įvykį. Knygos tikslas – skatinti nepamiršti tėviškės ir gimtojo krašto žmonių. Tai paminklas gimtajam kaimui, tėvams ir protėviams, jų darbams ir vargams.


Klusas, Petras Visur ir visada žinokime saiką. - Utena, Utenos spaustuvė, 2010.- 108 p.
 
Visi gerai suprantame, kad be sveikatos nėra laimingo gyvenimo. O susergame dėl nesaikingo ir nesveiko gyvenimo būdo, dėl nusižengimo gamtai. Gydytojas Petras Klusas savo knygoje pataria kaip branginti ir saugoti savo ir kitų sveikatą. Mes patys privalome rūpintis savo sveikata, kol dar esame sveiki, o ne tada, kai susergame, kai ją jau esame praradę